#nouse{ color:red; } Disciplinnämndens beslut 2020/21 - Svenska Bandyförbundet
Hoppa till sidans innehåll

Disciplinnämndens beslut 2020/21


20063 Jimmy Jansson, AIK

20062 Joakim Svensk, Edsbyns IF

20061 Alan Dzhusoev, AIK

20060 Karina Lipanova, AIK

20059 Alan Dzhusoev, AIK

20058 Jönköping Bandy

20057 Oskar Davidsson, Jönköping Bandy

20056 Emil Nordenfors, UNIK Bandy

20038 AIK RIN beslut

20055 Albin Airisniemi, Sandvikens AIK

20054 Tobias Engstrand, UNIK Bandy

20053 Hannes Kanbjer, UNIK Bandy

20052 Sergey Pochkunov, Frillesås BK

20051 Hammarby IF

20050 Oskar Davidsson, Jönköping Bandy

20049 Broberg/Söderhamn IF

20048 Edvin Isaksson, IFK Vänersborg

20047 Alexander Heinhagen, IK Tellus

20046 Ändringsbeslut

20045 Alfred Jabeskog, Jönköping Bandy

20044 Åby/Tjureda IF

20043 Aksel Örn Ekblom, IK Tellus

20042 Angelica Östlund, Skutskärs IF

20041 AIK

20040 Hammarby IF

20039 TB Västerås

20038 AIK

20037 Frillesås BK

20036 Jonathan Skärås, TB Västerås

20035 Sara Adolfsson, Mölndal BK

20034 Alfred Jabeskog, Jönköping Bandy

20033 Pär Bäckmans, Falu BS

20032 Patrik Gustafsson-Thulin, Nässjö IF

20031 Lucas Eberhartzon, Jönköping Bandy

20030 Jimi Heinonen, IK Sirius

20029 Katrineholm Bandy

20028 Oscar Stadin, Sandvikens AIK

20027 Victor Elander, TB Västerås

20026 Alan Dzhusoev, AIK

20025 Anders Karlsson, ledare Lidköpings AIK

20024 Oskar Lindbom, Västanfors IF

20023 Pontus Bergdahl, Kalix Bandy

20022 Vetlanda BK

20021 Anders Persson, IFK Motala

20020 Anders Persson, IFK Motala

20019 Greger Svenn, IFK Kungälv

20018 Niklas Gifting, Västerås SK

20017 Evelina Johansson, KS Bandy

20016 Joakim Blomén, Forsbacka IK

20015 Marcus Blomqvist, Broberg/Söderhamn IF

20014 Martin Johansson, Villa/Lidköping BK

20013 Linus Axelsson, Sandvikens AIK

20012 Viktor Gustafsson, Gripen/Trollhättan BK

20011 Simon Karlsson, UNIK

20010 Linus Karlsson, Vetlanda BK

20009 Oscar Jonsson, ledare, Ljusdals BK

20008 Jonathan Hirvelä, Köpings IS

20007 Alexander Sundell, IK Tellus

20006 Pontus Lejderud, VSK/TB

20005 William Aro, Nässjö IF

20004 Martin Johansson, Villa/Lidköping BK

20003 Adam Henrysson, SK Höjden

20002 Alfons Degerstedt, Jönköping Bandy

20001 Jesper Nywertz, IFK Rättvik

Uppdaterad: 18 SEP 2020 10:31

NÄR DU SKADAT DIG

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET


FLICKBANDYNS DAG

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

PROJEKTSTÖD IF

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

Postadress:
Svenska Bandyförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Idrottens Hus, Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
Fax: 086996340
E-post: [saknas] Information

Se all info

 


TFFIR_Bandyforbundet_RGB_250px.jpg