#nouse{ color:red; } Spelschema DIV 2 Småland - Småland
Hoppa till sidans innehåll

Spelschema DIV 2 Småland


 

Söndag 15/11                           13.00     Tranås BoIS B - Jönköping Bandy B
Söndag 15/11                           13.30     Fredriksberg BK - Skirö AIK B
Söndag 15/11                           15.30     Åby/Tjureda B - Tjust Bandy B
Söndag 15/11                           13.30     Nässjö IF B - Månsarp IF 

Lördag 21/11                            14.00     Tjust Bandy B - Fredriksberg BK
Lördag 21/11                            15.00     Skirö AIK B - Målilla GoIF
Lördag 21/11                            15.00     Månsarp IF - Waggeryd IK
Söndag 22/11                           14.00     Jönköping Bandy B - Nässjö IF B 

Fredag 27/11                            19.00     Jönköping Bandy B - Månsarp IF 
Fredag 27/11                            19.30     Åby/Tjureda B - Skirö AIK B 
Fredag 27/11                            19.30     Waggeryd IK - Tranås BoIS B
Söndag 29/11                           13.30     Fredriksberg BK - Målilla GoIF 

Fredag 04/12                            19.00     Waggeryd IK - Jönköping Bandy B
Fredag 04/12                            19.30     Målilla GoIF - Åby/Tjureda B
Lördag 05/12                            12.30     Skirö AIK B - Tjust Bandy B
Söndag 06/12                           16.00    Tranås BoIS B - Nässjö IF B 

Fredag 11/12                            19.00    Månsarp IF - Tranås BoIS B
Fredag 11/12                            19.30    Åby/Tjureda B - Fredriksberg BK
Lördag 12/12                            14.00    Tjust Bandy B - Målilla GoIF
Lördag 12/12                            20.00    Nässjö IF - Waggeryd IK 

Fredag 18/12                            19.30    Åby/Tjureda B - Månsarp IF 
Fredag 18/12                            19.30    Målilla GoIF -  Waggeryd IK
Lördag 19/12                            12.00    Tranås BoIS B - Tjust Bandy B
Lördag 19/12                            14.00    Jönköping Bandy B - Skirö AIK B 

Söndag 27/12                           14.00    Waggeryd IK - Åby/Tjureda B
Söndag 27/12                           14.00    Målilla GoIF - Jönköping Bandy B
Söndag 27/12                           14.00    Månsarp IF - Fredriksberg BK
Söndag 27/12                           15.00    Tjust Bandy B - Nässjö IF B 

Lördag 2/1                                 12.00    Tranås BoIS B - Tjust Bandy B
Lördag 2/1                                 14.00    Fredriksberg BK - Waggeryd IK 
Lördag 2/1                                 17.30    Skirö AIK B - Månsarp IF
Söndag 3/1                                14.00    Månsarp IF - Tjust Bandy B

Fredag 8/1                                 19.30    Åby/Tjureda B - Jönköping Bandy B
Fredag 8/1                                 19.30    Målilla GoIF - Tranås BoIS
Lördag 9/1                                 14.00    Waggeryd IK - Tjust Bandy B
Lördag 9/1                                 14.00    Jönköping Bandy B - Fredriksberg BK
Söndag 10/1                              19.00    Skirö AIK B - Nässjö IF B 

Fredag 15/1                               19.00    Tranås BoIS B - Skirö AIK B
Fredag 15/1                               19.30    Tjust Bandy B - Månsarp IF 
Lördag 16/1                               20.00    Nässjö IF B - Målilla GoIF 

Fredag 22/1                               19.30    Waggeryd IK - Skirö AIK B
Fredag 22/1                               19.30    Månsarp IF - Målilla GoIF
Lördag 23/1                               14.00    Fredriksberg BK - Tranås BoIS B
Lördag 23/1                               14.00    Nässjö IF B - Åby/Tjureda B 

Fredag 29/1                               19.00    Månsarp IF - Nässjö IF B
Lördag 30/1                               15.00    Målilla GoIF – Fredriksberg BK
Söndag 31/1                              14.00    Jönköping Bandy B – Tranås BoIS B
Söndag 31/1                              18.30    Skirö AIK B – Åby/Tjureda B 

Fredag 5/2                                 19.00    Målilla GoIF – Skirö AIK B
Fredag 5/2                                 19.00    Waggeryd IK – Månsarp IF
Lördag 6/2                                 14.00    Fredriksberg BK – Tjust Bandy B
Lördag 6/2                                 20.00    Nässjö IF B – Jönköping Bandy B

Fredag 12/2                               19.00     Månsarp IF – Jönköping Bandy B
Lördag 13/2                               14.00     Åby/Tjureda – Målilla GoIF
Lördag 13/2                               14.00     Tjust Bandy B – Skirö AIK B
Söndag 14/2                              14.30     Tranås BoIS B – Waggeryd IK 

Lördag 20/2                               15.30     Nässjö IF B – Tranås BoIS B
Lördag 20/2                               19.00     Jönköping Bandy B – Waggeryd IK
Söndag 21/2                              15.00     Tjust Bandy B – Åby/Tjureda B
Söndag 21/2                              16.30     Skirö AIK B – Fredriksberg BK 

Fredag 26/2                               19.30     Waggeryd IK – Nässjö IF B
Lördag 27/2                               14.00      Fredriksberg BK – Åby/Tjureda B
Lördag 27/2                               15.00     Målilla GoIF -   Tjust Bandy B
Söndag 28/2                              12.00     Tranås BoIS B – Månsarp IF

Uppdaterad: 07 OKT 2020 21:22 Skribent: Adam Jokinen

Smålands Bandyförbund
C/O Owe Svensson
Åbyforsvägen 37
360 40 Rottne
This is a mailto link

  

BANDYNS SCANDICAVTAL

BESTÄLL STARTPAKETET

Skridskokul_2015_frilagd

FLICKBANDYNS DAG

BANDYFÖRSÄKRINGEN

Folksam_210px

SKRIDSKOKUL

Skridskokul 140px

IDROTTSLYFTET 

 

SVENSKA SPEL

 

NEJ TILL MATCHFIXING

Min_Match_Banner_Nej_200X200

 

 


TFFIR_Bandyforbundet_RGB_250px.jpg